Pamiętam, że dopiero dzieliłam się z Wami jesiennymi zdjęciami, a już przyszła pora na świąteczną serię. Jutro Wigilia, nie mam pojęcia kiedy mi ten czas uciekł. Jednak nie obyło się bez biegania z aparatem po domu, gdy pojawiła się choinka i wszystkie dekoracje. Dziś zapraszam Was na przegląd świątecznych zdjęć i przy okazji opowiem Wam trochę jak wyglądają święta u mnie.

Nigdy nie wpadam w jakiś przedświąteczny szał – zwłaszcza jeśli mowa o zakupach. Prezenty, staram się ogarnąć możliwie jak najwcześniej. Wręcz nie cierpię, galerii handlowych i marketów przepełnionych ludźmi. Uciekam stamtąd jak najprędzej!
Choinka zawsze pojawia się parę dni przed Wigilią. Siedząc w swoim pokoju, też lubię poczuć odrobinę świątecznego klimatu. Dlatego nad biurkiem powiesiłam sobie lampki. Poszewki zmieniłam na świąteczne. Koniecznością są oczywiście świeczki czy to o zapachu pomarańczy, jabłek, cynamony czy wiśni z czekoladą.
Pierniczków w tym roku nie piekłam, dostałam kilkanaście od chłopaka, które piekła jego mama. Za to zrobiłam ciasteczka cynamonowe, wyszły przepyszne!
Oprócz słodkości, oczywiście wigilijne jedzenie i coś na co czekam cały rok – czerwony barszcz! Przyznać też muszę, że trochę ze mnie wybredna osoba, więc zamiast karpia jem łososia. Na stole również leży kapusta z grochem i grzybami, ale grzyby to mój największy wróg! Więc zwykle po barszczu zajadam tylko rybę z ziemniakami. Przynajmniej więcej miejsca na słodkości!
Do stołu zawsze zasiadamy o godzinie 18. Po kolacji idziemy do salonu odpakować prezenty, które czekają pod choinką. Później czas na kawę, ciasto i pogaduchy.
Jako, że mój Dawid na Święta wyjeżdża, zawsze spotykamy się przed świętami w jeden dzień aby wręczyć sobie prezenty i po prostu miło spędzić czas.

Na koniec życzenia dla Was, moi drodzy Czytelnicy!

Chciałabym Wam życzyć przede wszystkim Zdrowych i Spokojnych Świąt spędzonych w gronie najbliższych Wam osób. Odpocznijcie, zjedzcie kilogram mandarynek, najedzcie się świątecznymi pysznościami, cieszcie się i spędźcie miło ten czas!

Chętnie też poczytam w komentarzach jakie Wy macie świąteczne tradycje.

Trzymajcie się ciepło!