W Internecie można znaleźć prawie wszystko. Każdy niezależnie od swoich zainteresowań znajdzie coś dla siebie i myślę, że każdy ma swój zestaw ulubionych witryn internetowych, które często odwiedza. Tak jest też w moim przypadku. Interesując się grafiką i fotografią, Internet to dla mnie najczęściej miejsce, gdzie zwykle szukam inspiracji, pomysłów, porad. Bywa też, że korzystam czasami z darmowo udostępnionych rzeczy. Dzisiaj przedstawię Wam listę moich ulubionych stronek. Być może o niektórych wspomniałam, być może niektóre znacie. Choć może też uda mi się zaskoczyć Was czymś nowym.


FREEPIK

Już wspominałam wcześniej o tej stronie, ale zdecydowanie należy do jednych z moich ulubionych. Zdjęcia lub grafiki z wolną licencją do pobrania. Dużym plusem jest możliwość ściągania w formacie ai bądź psd. Często korzystam i kto jeszcze nie zna to polecam!

Nawet już nie pamiętam jak trafiłam na tą stronkę, ale jest zdecydowanie warta odwiedzenia. Dużo porad, tutoriali, ciekawych artykułów i inspiracji, związanych przede wszystkim z grafiką. Oczywiście jeśli nie przeszkadza Wam, że jest w języku angielskim.

DAFONT

Jeśli chodzi o pobieranie nowych czcionek to moja ulubiona strona, z której najczęściej korzystam.

ADOBE COLOR CC

O tej stronce już wspominałam w poście Jak zadbać o wygląd bloga?. Jeśli macie czasem problem z dopasowaniem kolorystyki, ta stronka jest idealna.

MY PHOTOSHOP BRUSHES

Jedna z ulubionych pozycji jeśli chodzi o pobieranie pędzli do Photoshopa. Kiedy dużo malowałam na tablecie, namiętnie korzystałam z takich stronek.

PEXELS

Nie korzystam zbyt często z darmowych stocków ze zdjęciami, ale jeśli jest potrzeba to jeden z moich ulubieńców.

FOTOBLOGIA

Jak dla mnie bardzo fajna stronka dla pasjonatów fotografii. Dużo ciekawych artykułów, zdjęć, inspiracji i porad. Zachęcam również do polajkowania na facebooku, żeby być na bieżąco.

BUZZFEED TASTY

Kto odwiedza mojego bloga od dłuższego czasu, zapewne nie jest zdziwiony dlaczego ta strona się tu pojawiła. Uwielbiam przepisy z Tasty, tylko nie radzę Wam ich oglądać w nocy, kiedy jesteście głodni. A seria testowania przepisów powróci na bloga w swoim czasie.

PINTEREST

Myślę, że tej strony większości z Was nie muszę przedstawiać. Jednak tych, którzy z niej nie korzystają, serdecznie do tego zachęcam. Miejsce pełne mnóstwa inspiracji i pomysłów. Dekoracja wnętrz, przepisy, ciuchy, fryzury. Można się naprawdę wciągnąć!

A jakie są Wasze ulubione miejsca w Internecie? Może polecicie mi coś nowego? Piszcie! 🙂

PS. Wiem, że mam ogromne zaległości w odwiedzaniu Waszych blogów, ale postaram się to stopniowo nadrobić!