Nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu, który pojawił się na blogu niecałe dwa tygodnie temu. Zadałam Wam pytanie – jeśli moglibyście opanować tylko jedną umiejętność do perfekcji, jaka by to była i dlaczego? Zgłoszeń może nie było wiele, bo zaledwie sześć. Jednak odpowiedzi, które się pojawiły, były naprawdę wyczerpujące.


Wybranie tej jednej najlepszej, nie było wcale takim prostym zadaniem. Jednak jak to się mówi, zwycięzca jest tylko jeden. Choć oprócz, według mnie najlepszej odpowiedzi, chciałam wyróżnić jeszcze dwie inne. Ale zacznijmy najpierw od osoby, do której wędruje bransoletka, a jest nią: Paulina z bloga Metal Przejściowy. 

,, Gdybym miała do wyboru jedną sztukę, którą mogę opanować do perfekcji, wybrałam bym sztukę mówienia.Bo mówić ładnie jest warto. Słowem dotyka się czulej aniżeli dłońmi. Patroszy się emocje i wyjmuję drzazgi. Mówić można dobrze, łaskotać czule warkoczem słów, tulić wilgotnym szeptem. Bo gdy człowiek mówi źle ktoś się kurczy, zamyka w sobie. rosą pokrywa policzki. Mówić ładnie i dobrze jest ważne, tak jak jest ważne by mieć gdzie wrócić. Czasami i szept bywa wymowny.”

Paulina mnie urzekła tym w jaki sposób dobiera słowa. Wydaje się nieco skomplikowany ale jednak wiemy co autor miał na myśli. Po drugie, sam wybór – sztuka mówienia. Osobiście chciałabym taką umiejętność opanować, niekoniecznie do perfekcji. Ale w takim stopniu, żeby umieć wyrazić swoje zdanie, umieć je obronić i porozumieć się w tłumie obcych ludzi. Gdzie zazwyczaj się gubię i zamykam w sobie. Na bloga Pauliny również polecam zajrzeć. Pisze ciekawe, nietuzinkowe notki.

I samą zwyciężczynię proszę o kontakt prywatny 🙂

Tak jak mówiłam, chcę wyróżnić jeszcze dwie osoby:

Julia, która przede wszystkim prowadzi kanał na YouTube pod nazwą Julieee:

,, Chciałabym opanować do perfekcji reżyserowanie filmów. Ukazywać siebie samą za pośrednictwem bohaterów. Za pomocą oczywistej, codziennej czynności (np. chodzenie do szkoły, pracy, zakupy) wyrażać sens ludzkiej egzystencji. To wszystko robić nienachalnie i zrozumiale dla widza.” 

Jak możecie się domyślić, pasją Julki jest głównie kino. A jej odpowiedź jest prosta, a jednocześnie ładnie napisana. Mimo jej młodego wieku, posiada sporą wiedzę odnośnie filmów. Interesuje się też muzyką, ma piękny głos i publikuje również swoje covery. Bardzo jej kibicuje w prowadzeniu tego kanału, i Was również tam serdecznie zapraszam. 

I druga osoba, która otrzymuje ode mnie wyróżnienie to kolejna Paulina z bloga Lustrzane Słowa:

,, Jeżeli miałabym możliwość opanowania jednej umiejętności do perfekcji oczywiście byłaby to umiejętność fotografowania. Dlaczego? To banalnie proste – dzięki temu, że mam aparat w ręce… może to zabrzmi nieco śmiesznie ale widzę dużo więcej niż bez niego, a co więcej dzięki niemu zatrzymuję czas. Dzięki fotografii tak na prawdę zobaczyłam świat z innej perspektywy – zobaczyłam kolory, szczęście, piękno i zaczęłam żyć na 100% dlatego też chciałabym opanować tą umiejętność do perfekcji aby cieszyć się nią nie przez chwilę a cały czas.”

I pewno pomyślicie, że wybrałam ze względu na fotografię. Nie tylko. Spodobał mi się sam sposób w jaki Paulina o niej napisała. A nie ukrywając, fotografia jest mi bardzo bliska, więc czytając to uśmiechałam się, że postrzegamy ją w bardzo podobny sposób. Paulina robi bardzo ładne fotki, szczególnie urzekają mnie makro ujęcia, więc zapraszam na jej bloga. 

Wybranie najlepszych odpowiedzi, nie należało do prostych zadań. Tak naprawdę wszystkie były świetne i wyczerpujące. Dziękuje serdecznie wszystkim, którzy się zgłosili! Przy okazji również trochę z opóźnieniem, życzę udanej majówki 😉